AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/3/2021

IRAK – Vizitë historike e papa Françesku, vizita e parë jashtë vendit që prej fillimit të pandemisë.

HONG KONG (Kinë) – Prokurorët bëjnë apel për lirimin me kusht të 11 disidentëve.

ISLAMABAD (Pakistan) – Kryeministri, Imran Khan kërkon një votëbesim në parlament.

ITALI – Hyn në fuqi mbyllja e të gjitha shkollave në zonat me rrezik të lartë për shkak të COVID-19.

STOKHOLM (Suedi) – Manifestim kundër masave kufizuese lidhur me COVID-19.

ROMË (Itali) – Festivali muzikës së San Remos.

LISBONË (Portugali) – Vizitë e shefes së opozitës bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaïa.

VJENË (Austri) – Manifestim kundër kufizimeve lidhur me COVID-19.

UASHINGTON (SHBA) – Senati amerikan vazhdon debatin për planin e  rimëkëmbjes ekonomike të Joe Biden.

RYAD (Arabi Soudite) – Vizitë e kryeministrit malajzian në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

TEHERAN (Iran) – Fjalim i presidenti Rohani gjatë takimit të Komitetit Kombëtar të luftës kundër koronavirusit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.