Parashikimi i motit, e martë 2 mars 2021

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e martë parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore të vendit.

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore do ketë prezencë të mjegullës.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – veriperëndim 1-10 m/sek dhe hera herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore erë me rrahje dhe relativisht intensive dhe shpejtësi deri në 15-20 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 3/12 diell
Kukës -1/10 diell
Lezhë 3/14 diell
Dibër -3/9 diell
Durrës 4/16 diell
Tiranë 5/18 diell
Elbasan 3/19 diell
Berat 2/18 diell
Vlorë 5/16 diell
Korcë -2/8 diell
Gjirokastër 0/16 diell
Sarandë 4/15 diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.