Transformimi i Gramshit, tërësisht i harruar gjatë qeverisjes së PD

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/ Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla publikoi sot një video ku tregohet transformimi rrënjësor që ka pësuar Gramshi gjatë qeverisjes së PS.

Balla thekson se Gramshi ishte i diskriminuar gjatë qeverisjes së PD, ku pati mungesë investimesh.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje të Gramshit si e gjetëm vetëm para disa viteve, tërësisht të harruar dhe me Gramshin që kemi sot, ju uroj një të diel të bukur”, shprehet Balla.

Në qytetin e Gramshit gjatë këtyre viteve qeverisje janë kryer një sërë investimesh që prej infrastrukturës rrugore në qytet, tek rrugët rurale e deri tek rehabilitimi i sheshit të qytetit që tashmë ofron një pamje dhe mjedis modern ku qytetarët kalojnë kohën e lirë.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.