Parashikimi i motit, e shtunë 27 shkurt 2021

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët e me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-10 m/sek. Duke nisur nga orët e mbrëmjes era bëhet intensive dhe shpejtësi deri në 18-22 m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta pranë tyre dhe zonat luginore.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/18 Diell
Kukës 5/15 Diell
Lezhë 4/20 Diell
Dibër 3/14 Diell
Durrës 7/18 Diell
Tiranë 7/20 Diell
Elbasan 6/20 Diell
Berat 3/20 Diell
Vlorë 6/18 Diell
Korcë 2/13 Diell
Gjirokastër 2/18 Diell
Sarandë 7/19 Diell

 

                                                              

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.