Parashikimi i motit, e enjte 25 shkurt 2021

TIRANE, 25 shkurt /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me  vranësira të pakëta dhe mesatare në zonat  malore dhe në pjesën jugore të vendit në mesditë.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-8m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 4/21 Diell
Kukës 3/21 Diell re
Lezhë 2/24 Diell
Dibër 3/20 Diell re
Durrës 7/21 Diell
Tiranë 6/21 Diell
Elbasan 5/20 Diell re
Berat 2/21 Diell re
Vlorë 7/20 Diell  re
Korëë 3/17 Diell re
Gjirokastër 2/20 Diell  re
Sarandë 8/19 Diell re

 

/e.m/

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.