AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2022

GJENEVË (Zvicër) – Kreu i diplomacisë amerikane, Antony Blinken shprehet para Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së.

UASHINGTON (SHBA) – Seancat e para në Senal mbu dështimet e sigurisë gjatë kryengritjes në Capitole.

KOLOMBO (Sri Lanka) – Vizitë e kryeministrit pakistanais Imran Khan.

KUALA LUMPUR (Malajzi) – Fillimi i fushatës kombëtare të vaksinimit kundër COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Vendimi i drejtësisë mbi kërkesën për një proces për 12 bashkëpunëtorët e dyshuar të atentateve të 13 nëntorit 2015 në Paris.

LONDËR (Britani e Madhe) – Boris Johnson në seancën e përjavshme të kryeministrit në Parlament.

DUNKERQUE (Francë) – Vizitë e Olivier Véran, ministër i Shëndetësisë, në Dunkerque.

MADRID (Spanjë) – Kryeministri, Pedro Sanchez shprehet para deputetëve për çështjen e masave antiCOVID-19.

GJENEVË (Zvicër) – Kreu i diplomacisë ruse, Serguei Lavrov shprehet para Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së.

BERLIN (Gjermani) – PBB në tremujorin e katërt.

OSLO (Norvegji) – Konferencë shtypi i qeverisë norvegjeze mbi situatën shëndetësore.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Vendim i pritur i qeverisë daneze për një lehtësim të kufizimeve.

ROMË (Itali) – Ministri italian i Punëve të Jashtme, Luigi Di Maio shprehet para deputetëve për vrasjen e ambasadorit italian në Republikën demokratike të Kongos.

UASHINGTON (SHBA) – Fjalim i presidentit të FED, Jerome Powell.

UASHINGTON (SHBA) – Takim në videokonferencë mes Joe Biden dhe Justin Trudeau.

TEHERAN (Iran) – Fjalim i presidentit, Rohani gjatë takimit të këshillit të ministrave.

MEKSIKO (Meksikë) – Vizitë e presidentit argjentinas, Alberto Fernandez./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.