AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/01/2020

UASHINGTON (SHBA) – Ceremonia e betimit të presidentit të 46-të të SHBA-së.

UASHINGTON (SHBA) – Nënshkrim i mudnur nga Joe Biden i Marrëveshjes së Parisit për Klimën.

PALM BEACH (SHBA) – Mbërritja e Donald Trump në Florida në momentin e ceremonisë së betimit të pasardhësit të tij.

VARSHAVË (Poloni) – Takim i këshillit administrativ i Frontex.

HAGË (Holandë) – Konferencë shtypi e kryeministrit Rutte mbi COVID-19.

PODGORICË (Mali i Zi) – Votim në Parlament i ligjit mbi lirinë fetare.

LONDËR (Britani e Madhe) – Seanca e pyetjeve në Parlament për kryeministrin.

BRUKSEL (Belgjikë) – Debat në Parlamentin Europian mbi presidencën portugeze, me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

UASHINGTON (SHBA) – 60-vjetori i betimit të John F. Kennedy, presidenti i 35-të i SHBA-së./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.