AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/01/2021

MOSKË – (Rusi) – Kthimi i disidentit të njohur rus, Aleksei Navalny.

PHENIAN (Koreja e Veriut) – Takimi i Asamblesë së Lartë të Popullit të Koresë së Veriut.

LISBONË (Portugali) – Sondazh paraprak për zgjedhjet presidenciale.

BAGDAD (Irak) – 30-vjetori i fillimit të ofensivës ajrore aleate kundër Irakut.

KUVAJT (Kuvajt) – Vizitë e ministres franceze të Mbrojtjes, Florence Parly.

KINSHASA (Kongo) – 60-vjetori i vrasjes së Patrice Lumumba, ish-kryeministër i ish-Kongos Belge.

BRAZILIA (Brazil) – Agjencia shëndetësore njofton vaksinat e autorizuara për përdorim urgjent.

LIVERPUL (BM) – Futboll: Premier League – Liverpool – Manchester United.

SEVILJE (Spanjë) – Futboll: Superkupa spanjolle, finale mes Athletic Bilbao – FC Barcelona.

MILANO (Itali) – Futboll: Serie A – Inter Milan – Juventus Torino./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.