AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/01/2021

UASHINGTON (SHBA) – Votimi i pritur mbi nenin për shkarkimin e Trump.

MALAJZI – Hyjnë në fuqi kufizimet e reja kundër COVID-19.

PEKIN (Kinë) – Konferencë shtypi e autoriteteve shëndetësore mbi COVID19 në provincën e Hebeit.

ISLAMABAD (Pakistan) – Visitë e ministrit azer të Punëve të Jashtme, Djeyhoun Baïramov.

GJENEVË (Zvicër) – Publikimi i raportit vjetor botëror i Human Rights Watch.

GJENEVË (Zvicër) – Rifillon dialogu ndërlibian nën drejtimin e emisarit të Kombeve të Bashkuara, Stephanie Williams.

LONDËR (Britani e Madhe) – Boris Johnson në seancën e përjavshme të pyetjeve për kryeministrin në Parlament.

ISLANDË – COVID-19: Fillimi i parashikuar i injektimeve të vaksinës Moderna në Islandë.

LEVERKUSEN (Gjermani) – Bayer : Konferencë virtuale shtypi mbi zhvillimet në divizionin shëndetësor.

ROMË (Itali) – Njoftimi i masave të reja kundër COVID-19 nga ministri i Shëndetësisë, Speranza.

BRUKSEL (Belgjikë) – BE miraton një fond urgjence për kompanitë e prekura nga Brexit, duke përfshirë këtu sektorin e peshkimit.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim në internet i ministrave të Bashkimit Europian të Shëndetësisë.

BERLIN (Gjermani) – Fjalim i presidentit Steinmeier për 150-vjetorit të themelimit të perandorisë gjermane.

BERLIN (Gjermani) – Fjalim i ministrit të Shëndetësisë, Spahn mbi vaksinimin kundër COVID-19, para deputetëve të Bundestag.

GJENEVË (Zvicër) – Organizata Ndërkombëtare e Punësimit publikon një raport për punën në shtëpi, në rritje të ndjeshme që prej pandemisë së COVID-19.

OSLO (Norvegji) – Konferencë shtypi e qeverisë mbi krizën shëndetësore.

LISBONË (Portugali) – Takim i qeverisë mbi kufizimet kundër COVID-19.

ZYRIH (Zvicër) – 80-vjetori i vdekjes së romancierit dhe poetit irlandez, James Joyce.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë virtuale shtypi e Organizatës panamerikane të Shëndetësisë mbi COVID-19.

TEHERAN (Iran) – Vizitë e zëvendësministrit të Punëve të Jashtme koreano-jugor, Choi Jong-kun.

TEHERAN (Iran) – Fjalim i presidentit Rohani në këshillin e ministrave.

JORDANI – Fillon fushata e vaksinimit kombëtar kundër COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.