AXHENDA NDËRKOMBËTARE 4/12/2020

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – COVID19: Seancë e Asamblesë së Përgjithshme e OKB-së në nivel të krerëve të shteteve dhe qeverive. 

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e OBSH-së mbi COVID-19.

GJENEVË (Zvicër) – Takim i komitetit kushtetues në Siri.

PARIS (Francë) – Fjalim i presidentit Macron mbi kërkimin në shëndetësi gjatë vizitës në një spital.

VJENË (Austri) – Prezantimi i testeve masive për depistimin e COVID-19.

CARDIFF (Britani e Madhe) – Hyjnë në fuqi kufizimet e reja në Uells kundër COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë shtypi e Charles Michel, president i Këshillit Europian mbi sfidat për të ardhmen.

PODGORICË (Mali i Zi) – Parlamenti voton për miratimin e qeverisë së re.

TURQI – Hyn në fuqi një shtetrrethim i plotë në fundjavë.

TIRANË (Shqipëri) – Këshilli virtual ministror i OSBE-së.

BERLIN (Gjermani) – Hapja e një qendre depistimi për COVID-19 në diskotekën KitKatClub. 

WILMINGTON (SHBA) – Biden flet për shifrat e fundit të papunësisë.

OTAWA (Kanada) – Punësimi dhe përqindja e papunësisë për nëntorin 2020.

UASHINGTON (SHBA) – Pelosi mban një konferencë shtypi.

KAJRO (Egjipt) – Festivali ndërkombëtar i filmit.

SANTIAGO DU KILI (Kili) – Manifestim kundër qeverisë./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.