RUSI – Navalny: Pas helmimit tim qëndron Putin

BERLIN, 1 tetor /ATSH-ANSA/ – Presidentin rus Vladimir Putin qëndron pas helmimit tim,  deklaroi opozitari i njohur rus, Alexey Navalny në një intervistë për revistën gjermane ”Der Spiegel”.

“Unë pohoj se Putini qëndron pas këtij krimi, nuk kam asnjë version tjetër të asaj që ndodhi”, theksoi Navalny në intervistën e tij.

”Detyra ime është të qëndroj i patrembur. Unë nuk kam frikë”, shtoi ai, ndërsa theksoi se ”synonte të kthehej në Rusi”./   /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.