Ballina Etiketimet Putin

Etiketim: putin

SHBA – Uashingtoni refuzon ofertën e Putinit për traktatin “New Start”

UASHINGTON, 16 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja e gjykoi sot në mbrëmje si të papranueshëm propozimin e presidentit rus, Vladimir Putin, për të zgjatur me...

RUSI – Putin propozon zgjatjen me një vit të traktatit “New...

MOSKË, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin kërkoi sot zgjatjen me një vit të traktatit ruso-amerikan të çarmatimit bërthamor "New Start", tri...

RUSI – Putin: Ribashkimi gjerman ngjarje e madhe për historinë e...

MOSKË, 3 tetor /ATSH-ANSA/ - Ribashkimi gjerman ishte një ngjarje e madhe për historinë e Europës, sipas presidentit rus, Vladimir Putin. Putin u dërgoi një...

RUSI – Navalny: Pas helmimit tim qëndron Putin

BERLIN, 1 tetor /ATSH-ANSA/ - Presidentin rus Vladimir Putin qëndron pas helmimit tim,  deklaroi opozitari i njohur rus, Alexey Navalny në një intervistë për...

RUSI – Putin thirrje për një traktat ndërkombëtar paqeje në hapësirë

MOSKË, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Përmes një lidhjeje video me Kombet e Bashkuara, presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje për një traktat ndërkombëtar për...

MOSKË – Putin mbron miratimin e hershëm të vaksinës ruse 

MOSKË, 27 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti rus Vladimir Putin mbrojti sot vendimin e tij për të ndjekur me shpejtësi miratimin e vaksinës së re...

POLONI – Morawiecki: Rusia të braktisë planet për veprim ushtarak në...

VARSHAVË, 27 gusht /ATSH-DPA/ - Qeveria polake i kërkoi Rusisë të braktiste planet e saj për një ndërhyrje ushtarake në Bjellorusinë fqinje, tha sot...

RUSI – Putin: Të gjitha palët të gjejnë një zgjidhje për...

MOSKË, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin u bëri thirrje të gjithë aktorëve të krizës që ka goditur Bjellorusinë, përfshirë nga një...

FRANCË – Macron: Putin të promovojë qetësinë dhe dialogun në Bjellorusi

PARIS, 18 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron i bëri thirrje sot homologut të tij rus, Vladimir Putin, që të promovojë qetësinë dhe...

BERLIN – Merkel: Dialog kombëtar qeveri-opozitë në Bjellorusi

BERLIN, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel diskutoi situatën në Bjellorusi gjatë një telefonate me presidentin rus, Vladimir Putin, ku kërkoi që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA