Ballina Etiketimet Putin

Etiketim: putin

RUSI – Putin: Me Biden shpresoj të zgjidh problemet ruso-amerikane

MOSKË, 17 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin theksoi sot se shpresonte zgjidhjen, me presidentin e ri amerikan, Joe Biden të problemeve mes...

RUSI – Putin: I gatshëm për bashkëpunim me Biden

MOSKË, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin përshëndeti sot Joe Biden për zgjedhjen e tij në presidencën amerikan dhe konfirmoi se do të...

COVID-19 – Putin: Një krizë e tillë nuk ka ekzistuar që...

MOSKË, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Epidemia e koronavirusit të ri, bllokimi global dhe ngrirja e aktiviteteve ekonomike kanë nisur një krizë ekonomike sistemike që...

RUSI – Prezantohet projektligji që i mundëson Putinit dy mandate tjera...

MOSKË, 18 nëntor /ATSH-AA/- Tre deputetë prezantuan të martën projektligjin i cili do t'i lejojë presidentit të Rusisë, Vladimir Putin të qëndrojë në detyrë...

COVID-19 – Putin përjashton kufizimin kombëtar

MOSKË, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin theksoi sot se nuk do të ketë kufizim kombëtar pavarësisht rritjes drastike të rasteve me...

SHBA – Uashingtoni refuzon ofertën e Putinit për traktatin “New Start”

UASHINGTON, 16 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja e gjykoi sot në mbrëmje si të papranueshëm propozimin e presidentit rus, Vladimir Putin, për të zgjatur me...

RUSI – Putin propozon zgjatjen me një vit të traktatit “New...

MOSKË, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin kërkoi sot zgjatjen me një vit të traktatit ruso-amerikan të çarmatimit bërthamor "New Start", tri...

RUSI – Putin: Ribashkimi gjerman ngjarje e madhe për historinë e...

MOSKË, 3 tetor /ATSH-ANSA/ - Ribashkimi gjerman ishte një ngjarje e madhe për historinë e Europës, sipas presidentit rus, Vladimir Putin. Putin u dërgoi një...

RUSI – Navalny: Pas helmimit tim qëndron Putin

BERLIN, 1 tetor /ATSH-ANSA/ - Presidentin rus Vladimir Putin qëndron pas helmimit tim,  deklaroi opozitari i njohur rus, Alexey Navalny në një intervistë për...

RUSI – Putin thirrje për një traktat ndërkombëtar paqeje në hapësirë

MOSKË, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Përmes një lidhjeje video me Kombet e Bashkuara, presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje për një traktat ndërkombëtar për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA