Ballina Etiketimet Navalny

Etiketim: navalny

RUSI – Policia arreston më shumë se 1 000 mbështetës të...

MOSKË, 22 prill /ATSH-DPA/ - Më shumë se 1 000 persona u arrestuan dje ndërsa mbështetësit e opozitarit të sëmurë rëndë, Alexei Navalny sfiduan...

RUSI – Protesta pro Navalnyt në më shumë se 160 qytete

MOSKË, 21 prill /ATSH-DPA/ - Mbështetësit e kritikut të Kremlinit planifikojnë të sfidojnë autoritetet dhe të organizojnë sot protesta në të gjithë Rusinë për...

STRASBURG – Merkel: Shumë e shqetësuar për gjendjen e Navalnyt

STRASBURG, 20 prill /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh sot shumë e shqetësuar për situatën e opozitarit rus në grevë urie, Aleksei...

LONDËR – BM: Rusia të lirojë menjëherë opozitarin Navalny

LONDËR, 20 prill /ATSH-AA/ - Britania e Madhe është thellësisht e shqetësuar nga përkeqësimi i situatës shëndetësore të opozitarit rus Alexei Navalny, i cili...

RUSI – Mbështetësit e Navalnyt thirrje për manifestim mbarëkombëtar

MOSKË, 19 prill /ATSH-AFP/ - Aleatët e opozitarit kryesor të Kremlinit, Aleksel Navalny, i burgosur dhe në grevë urie, u bënë thirrje rusëve të...

BERLIN – Gjermania dhe Franca kërkojnë trajtim mjekësor të menjëhershëm për...

BERLIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë gjermane kërkoi sot në mënyrë urgjente për autoritetet ruse të japin një trajtim mjekësor të menjëhershëm...

RUSI – Përkeqësohet gjendja shëndetësore e disidentit Navalny

MOSKË, 6 prill /ATSH-DPA/ - Alexei Navalny, disidenti i njohur rus, i ndaluar në një kamp burgu, në lindje të Moskës, u ankua për...

BRUKSEL – BE nis procesin zyrtar të sanksioneve në çështjen Navalny

BRUKSEL, 1 mars /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian nisi sot procesin zyrtar ligjor të sanksionimit të katër personave të përfshirë në dënimin e fundit të...

BRUKSEL- BE: Sanksione të reja ndaj Rusisë mbi çështjen Navalny

BRUKSEL, 22 shkurt /ATSH-DPA/- Ministrat e jashtëm të BE-së do takohen sot në Bruksel ku pritet të aktivizojnë masa të reja kufizuese kundër Rusisë...

FOKUS – Austria: Presim mbështetje të gjerë për sanksionet e reja...

VJENË, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm austriak, Alexander Schallenberg pret që Bashkimi Europian të miratojë sanksione të reja kundër Rusisë lidhur me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA