Ballina Etiketimet Navalny

Etiketim: navalny

BRUKSEL – Borell: Të shqetësuar për valën e arrestimeve në Rusi

BRUKSEL, 25 janar /ATSH-DPA/ - Të arrestuar në Rusi janë mbi 3 000 protestues dhe kjo valë ndalimesh na bën të jemi shumë të...

RUSI – Mbi 1 000 të arrestuar pas protestave në 70...

MOSKË, 23 janar /ATSH-DPA/ - Aktivistë të të drejtave të njeriut thanë sot se më shumë se 1 000 persona ishin arrestuar gjatë protestave që...

BRUKSEL – BE kërkon lirimin e menjëhershëm të opozitarit rus Navalny

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-AA/ Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel i ka kërkuar presidentit rus, Vladimir Putin, të lirojë figurën e opozitës Alexei Navalny. "Në...

RUSI – 30 ditë paraburgim për liderin opozitar Navalny

MOSKË, 19 janar /ATSH-AA/ - Për opozitarin rus Alexey Navalny, i cili u arrestua në Moskë menjëherë pas kthimit nga Gjermania, është vendosur paraburgim...

BRUKSEL – BE kërkon lirimin e menjëhershëm të Navalnyt

BRUKSEL, 18 janar /ATSH-AFP/ - Shtetet anëtare të Bashkimit Europian dënuan sot arrestimin e opozitarit rus, Alexei Navalny dhe kërkuan lirimin e menjëhershëm, në...

BERLIN – Michel dhe Maas kërkojnë lirimin e Navalnyt

BERLIN, 18 janar /ATSH-DPA/ - Politikani opozitar rus Alexey Navalny, i cili u trajtua në Gjermani pas dyshimit se ishte helmuar, u arrestua në...

RUSI – Navalny: BE të sanksionojë oligarkët rusë

MOSKE, 28 nëntor /ATSH-AA/ - Udhëheqësi rus i opozitës, Alexei Navalny i kërkoi BE-së të premten të vendosë sanksione të drejtpërdrejta kundër oligarkëve pranë...

BRUKSEL – BE sanksion anëtarë të presidencës ruse për çështjen Navalny

BRUKSEL, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian sanksionoi sot disa anëtarë të administratës presidenciale ruse, të afërm të presidentit, Vladimir Putin, të gjykuar përgjegjës...

BRUKSEL – BE sanksionon gjashtë rusë për helmimin e Navalny

BRUKSEL, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian ka rënë dakord të sanksionojë gjashtë individë dhe një organizatë nga Rusia për helmimin e disidentit të...

BRUKSEL – BE e gatshme të sanksionojë Moskën për helmimin e...

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Ministrat e Punëve të Jashtme të Bashkimit Europian ranë sot dakord në LUksemburg për të sanksionuar Rusinë për helmimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA