SHBA – Modi: Aftësitë e Indisë do të ndihmojnë njerëzimin kundër pandemisë

UASHINGTON, 26 shtator /ATSH-DPA/ – India, e cila është prodhuesja më e madhe e vaksinave në botë, do të përdorë burimet e saj në luftën kundër pandemisë COVID-19 për të gjithë njerëzimin, premtoi sot para Kombeve të Bashkuara kryeministri indian, Narendra Modi.

“Kapacitetet e prodhimit dhe shpërndarjes së vaksinave në Indi do të përdoren për të ndihmuar të gjithë njerëzimin të luftojë këtë krizë”, tha Modi.

Kryeministri theksoi, gjithashtu, se India do të ndihmojë vendet të përmirësojnë zinxhirër e ftohjes dhe kapacitetet e tyre ruajtëse për shpërndarjen e vaksinave./ /ervo/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.