Ballina Etiketimet Pandemi

Etiketim: pandemi

COVID-19 – Spahn: Pa variante të reja, pandemia do të përfundojë...

BERLIN, 22 shtator /ATSH-ANSA/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn deklaroi se pandemia Covid-19 do ta ketë fundin e saj pranverën e ardhshme. "Nëse...

NJU-JORK – Biden: SHBA e angazhuar në përpjekjet ndërkombëtare kundër pandemisë...

NJU-JORK, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden premtoi sot në platformën e Kombeve të Bashkuara të rrisë përpjekjet ndërkombëtare të SHBA-së për...

FOKUS – Pandemia Covid-19 nuk e frenoi përparimin e ndryshimit të...

VJENË, 16 shtator /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit nuk e ngadalësoi përparimin e pamëshirshëm të ndryshimit të klimës, sipas një raporti të OKB-së. Midis janarit...

Pandemia përmes syve të artit

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ 23 histori të ndryshme, histori me të panjohura, në kohën e frikës dhe të izolimit ku duket se bota ndali për...

Shqipëria merr për herë të parë presidencën, Manastirliu zgjidhet Presidente e...

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Shqipëria drejton për herë të parë Sesionin e 71-të të Komitetit Rajonal të OBSH-së për Evropën, i cili po zhvillon punimet...

Si të menaxhojmë ankthin e rikthimit në shkollë gjatë pandemisë

ROMË, 6 shtator /ATSH-ANSA/ - Nervozizmi i kthimit në shkollë është normal çdo vjeshtë, por ndërsa familjet përgatiten për fillimin e vitit shkollor 2021-22,...

SHBA – Shtëpia e Bardhë plan prej 65 miliardë dollarë kundër...

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH-ANSA/ - Shtëpia e Bardhë propozoi një plan prej 65 miliardë dollarë për të luftuar kundër pandemive të ardhshme. "Ekziston një mundësi...

FOKUS – Pandemia COVID-19 globalisht në rënie të lehtë

PARIS, 3 shtator /ATSH-AFP/- Pandemia COVID-19 është lehtësuar pak këtë javë në të gjithë botën, pavarësisht një shpërthimi të vazhdueshëm në Oqeani dhe në...

GJERMANI- Ekonomia përballet me deficitin e dytë më të lartë që...

BERLIN, 24 gusht /ATSH- DPA/- Ndërsa ekonomia gjermane u rrit pak më shumë në tremujorin e dytë të 2021 sesa ishte llogaritur fillimisht, u...

GJERMANI – Altmaier mbështet zgjerimin e ndihmës financiare pandemike

BERLIN, 2 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier konfirmoi sot se ai mbështet zgjerimin e ndihmës financiare për kompanitë e goditura...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA