AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/9/2020

ISLAMABAD (Pakistan) – Manifestim anti-shiit.ation anti-shiite.

VJENË (Austri) – Samit botëror për veprimin mbi klimën, takim i vendimarrësve politikë dhe ekonomikë.

GJENEVE (Zvicër) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH-së mbi COVID-19.

LONDËR (Britani e Madhe) – Java e modës.

GJENEVE (Zvicër) – Negociata mbi një shkëmbim të të burgosurve në Jemen.

ROMË (Itali) – Vizitë e presidentit gjerman, Steinmeier.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e Komisionit të Hetimit të OKB-së mbi Burundin.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH Europë.

MOSKË (Rusi) – Konferencë e përjavshme e diplomacisë ruse.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve mbi epideminë e COVID-19.

UASHINGTON (SHBA) – Pretendime javore për përfitimet e papunësisë në SHBA.

RIAD (Arabi Saudite) – Samit virtual i ministrave të Financave dhe dhe të Shëndetësisë së G20-s.

JOHANESBURG (Afrikë e Jugut) – Publikimi i raportit të Human Rights Watch mbi ksenofobinë në Afrikën e Jugut./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.