Parashikimi i motit, e mërkurë 16 shtator 2020

TIRANE, 16 shtator /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim  1-10 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/34 Diell re
Kukës 17/30 Diell re
Lezhë 23/35 Diell re
Dibër 14/30 Diell re
Durrës 19/34 Diell re
Tiranë 22/35 Diell re
Elbasan 22/35 Diell re
Berat 15/36 Diell re
Vlorë 21/34 Diell re
Korçë 13/26 Diell re
Gjirokastër 13/35 Diell re
Sarandë 14/33 Diell re

 

/e.m//a.a/

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.