AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/09/2020

PEKIN (Kinë) – Rifillim gradual i fluturimeve ndërkombëtare drejt Pekinit.

TAIPEI (Tajvan) – Vizitë e një delegacioni çek nga presidenti i Senatit, Milos Vystrcil.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH-së për COVID-19.

PARIS (Francë) – Proces gjyqësor për atentatet e janarit 2015 në Charlie Hebdo, Montrouge dhe në Hyper Cacher.

GJENEVE (Zvicër) – Konferenca e parë për shtyp e komisionit të pavarur tp vlerësimit të luftës kundër pandemisë.

MINSK (Bjellorusi) – Vizitë e kryeministrit rus, Mikhaïl Michoustine.

BRUKSEL (Belgjikë) – Fjalim i ministrit të Ekonomisë gjermane, Peter Altmaier para komisionit të tregtisë së Parlamentit Europian.

OSLO (Norvegji) – Kryeministri jep një konferencë shtypi, e rezervuar për fëmijët mbi temën e COVID-19.

FRANKFURT (Gjermani) – Allianz: prezantimi i një studimi mbi pasojat e epidemisë në Gjermani, Francë dhe Itali.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi e kancelares Merkel dhe kryeministrit suedez, Lofven.

MOSKË (Rusi) – Kreu i diplomacisë ruse takon të dërguarin e OKB-së për Sirinë.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve për epideminë e COVID-19.

STAMBOLL (Turqi) – Vizitë e parashikuar e presidentit të CEDH.

SLLOVENI – Vizitë e ministrit francez të Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian.

KENOSHA (SHBA) – Biden do të takojë familjen e një afro-amerikani të plagosur nga policia.

UASHINGTON (SHBA) – Bisedime mes qeverive të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë.

XHAMAIKA – Zgjedhje të përgjithshme.

BEJRUT (Liban) – Takim i partive politike palestineze kundër normalizimit mes Emirateve dhe Izraelit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.