AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/8/2020

PRAGË – Turne europian vizitash zyrtare nga Mike Pompeo.

LONDËR (BM) – Botimi i librit “Finding Freedom” mbi Dukën dhe Dukeshën e Sussex.

EDIMBURG (BM) – Rihapja e pjesshme e shkollave në Skoci për fillimin e vitit shkollor.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e ministrit të Jashtëm gjerman Heiko Maas.

DRAWSKO POMORSKIE (Poloni) – ”Defender-Europe 20” manovra ushtarake me ushtarë amerikanë dhe polakë.

OSWIECIM (Poloni) – Konferenca e 11-të Europiane për Aushvicin: “Të mësojmë së bashku ndërtimin e marrëdhënieve konstruktive”.

FRANKFURT (Gjermani) – Biontech, e cila po punon për një vaksinë të mundshme kundër Covid-19, paraqet rezultatet e saj financiare për tremujorin e dytë.

RIGA (Letoni) – Konferencë për shtyp e ministrave të Jashtëm letonez, lituanez, estonez, polak dhe finlandez.

ATHINË (Greqi) – Konferencë për shtyp e Mbrojtjes Civile mbi koronavirusin e ri.

ALGJERI – Skadimi i masave të kontrollit të pjesshëm u zgjat disa herë në pjesën më të madhe të vendit.

HARTUM (Sudan) – Seanca e re dëgjimore në gjyqin e ish-diktatorit Omar al-Bashir për grushtin e tij të shtetit në 1989.

ÇAD – 60-vjetori i pavarësisë së Çadit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.