Ballina Etiketimet Axhenda n

Etiketim: axhenda n

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/9/2020

XIAMEN (Kinë) - Forumi Ekonomik dhe Kulturor me pjesëmarrjen e partisë opozitare tajvaneze, KMT. MINSK (Bjellorusi) - Demonstratë kundër rizgjedhjes së Lukashenkos. BERLIN (Gjermani) - Takim...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/9/2020

HANOI (Vietnam) - Konferenca rajonale e vendeve të ASEAN-its. TOKIO (Japoni) - Debati i kandidatëve për presidencën e partisë në pushtet. BERLIN (Gjermani) - Takim jozyrtar...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/8/2020

BORMES-LES-MIMOSAS (Francë) - Konferencë për shtyp nga presidenti Macron dhe kancelarja gjermane Merkel, pas takimit të tyre në Fort Brégançon. GJENEVË (Zvicër) - OBSH video-konferencë...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/8/2020

BRUKSEL (Belgjikë) - Samiti i jashtëzakonshëm i BE-së për Bjellorusinë, me video-konferencë. KOPENHAGË (Danimarkë) - Maersk: Rezultatet e tremujorit të dytë. BRUKSEL (Belgjikë) - Marrëdhënia pasBrexit:...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/8/2020

MANILA (Filipine) - Video-konferencë e filialit të OBSH-së për Paqësorin Perëndimor lidhur me Covid-19. LEIDSCHENDAM (Holandë) - Aktgjykim i Gjykatës Speciale për Libanin për vdekjen,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/8/2020

BANGKOK (Tajlandë) - Demonstrata për shpërbërjen e parlamentit dhe reformën  kushtetuese. TOKIO (Japoni) - PBB për TII 2020. QIPRO - 60-vjetori i shpalljes së pavarësisë së...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/8/2020

NJU DELHI (Indi) - Dita e Pavarësisë. TOKIO (Japoni) - Ceremonia për 75-vjetorin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore. UZBEKISTAN - Dita e fundit e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/8/2020

GJENEVË (Zvicër) - Video-konferencë e OBSH-së për Covid-19. SLLOVENI - Vizitë e sekretarit të Shtetit të SHBA, Pompeo. VJENË (Austri) - Vizitë e sekretarit të Shtetit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/8/2020

KABUL (Afganistan) - Lirimi i 400 të burgosurve talebanë, i njoftuar nga Këshilli i Sigurisë Kombëtare. ARMENI - Fundi i gjendjes së jashtëzakonshme për shkak...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/8/2020

PRAGË - Turne europian vizitash zyrtare nga Mike Pompeo. LONDËR (BM) - Botimi i librit "Finding Freedom" mbi Dukën dhe Dukeshën e Sussex. EDIMBURG (BM) -...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA