Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 28 fluturime të konfirmuara për të martën

TIRANË, 10 guaht/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njofton se për ditën e nesërme, e martë, 11 gusht, janë konfirmuar 28 fluturime në destinacione të ndryshme.

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀

Sipas njoftimit, lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit europianë.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e martë janë:

✈️Sun Express – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️AMC – Poznan – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️LOT – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Ukraine Airlines – Zhaporizhzhia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim

✈️AMC – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Jonika – Kiev – Tiranë dhe kthim

✈️AMC – Katowice – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️Ukraine Airlines – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja kthim

z.tosku///a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.