Video/ “Kukësi” siguron portën, nënshkruan Angelo Tafas

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Skuadra e “Kukësit” ka prezantuar përmes një videoje blerjen më të re, Angelo Tafas, portierin e talentuar i cili vjen nga akademia e “AEK”-ut të Athinës.

“Kukësi” njofton se Tafas ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me nënkampionët e Shqipërisë.

“Angelo Tafas është futbollisti më i ri i Kukësit! Portieri 20-vjeçar ka firmosur sot me skuadrën tonë kontratën dy vjeçare. Portieri i dalë nga akademia e AEK në Greqi, është një forcë më shumë për portën tonë”, njofton “Kukësi”.

“Tafas ka zhvilluar vizitat mjekësore dhe më pas ka firmosur kontratën, duke u bërë kështu futbollisti më i ri i skuadrës sonë. Portieri nga Elbasani ka përfaqësuar edhe Shqipërinë U19, ndërkohë që ka pasur mundësinë të jetë i grumbullar edhe nga Kristian Panuçi me ekipin e parë Kombëtar”, sqaron “Kukësi”. 

“Tafas do të bashkohet me ekipin ditën e enjte kur edhe nisin përgatitjet për Kupat e Europës. Prej ditësh, Tafas ka zhvilluar stërvitje individuale me ish-futbollistin tonë, Roland Peqini”, thekson Kukësi.

“Jam shumë i lumtur që jam pjesë e Kukësit. Peqini më ka folur për Kukësin dhe kohën kur shkruanin histori në Europa League. Shpresoj ta përsëris edhe unë diçka të tillë. Kukësin e shoh si mundësi për të qenë pjesë e Kombëtares por edhe si trampolinë për një kampionat edhe më të fortë. Falënderoj klubin e Kukësit për besimin dhe mundësinë e dhënë. Shpresoj të bëjmë gjëra të mëdha bashkë”, janë fjalët e para të Tafas me “Kukësin.

Skeda e Lojtarit:
Emri: Angelo Tafas
Mosha: 20 vjeç
Kombësia: Shqiptare
Gjatësia: 1.84 m
Pozicioni: Portier
Klubet e mëparshme: Shqipëria U21, AEK

Sound ON 📽📸📹WELCOME @tafasangelo 💪🏻 "Jam shumë i lumtur që jam pjesë e Kukësit. Peqini më ka folur për Kukësin dhe kohën kur shkruanin histori në Europa League. Shpresoj ta përsëris edhe unë diçka të tillë. Kukësin e shoh si mundësi për të qenë pjesë e Kombëtares por edhe si trampolinë për një kampionat edhe më të fortë.Falënderoj klubin e Kukësit për besimin dhe mundësinë e dhënë. Shpresoj të bëjmë gjëra të mëdha bashkë."

Gepostet von F.K Kukësi Albania am Montag, 3. August 2020

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.