FUTBOLL – Valencia shkarkon Celades

BARCELONË, 29 qershor /ATSH-DPA/ – Valencia njoftoi sot shkarkimin e trajnerit, Albert Celades, kur kanë mbetur vetëm gjashtë ndeshje në sezon.

Kjo është hera e dytë që klubi shkarkon trajnerë gjatë këtij sezoni.

“Klubi dëshiron të falenderojë publikisht Celades-in për punën dhe përkushtimin e tij gjatë kohës në detyrë”, njoftoi klubi i Valencias.

Celades është trajneri i tretë që humbet punën, që nga rifllimi i La Ligës, pas Rubi dhe Abelardo, të cilët u pushuan përkatësisht nga klubet “Betis” dhe “Espanyol”.

Menaxheri i përgjithshëm, Salvador Gonzalez, i njohur si Voro, do të marrë detyrën deri në fund të sezonit./ /sara/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.