Parashikimi i motit, e shtunë 30 maj 2020

TIRANE, 30 maj /ATSH/ -Shërbimi Meteorlogjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesdtës, të cilat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal. Përgjatë relieveve malore reshjet do të marrin karakter shtrëngatash afatshkurtra.

Era nga veriperëndimi 1-6m/sek, në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 10m/s. Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/25 Diell  shi
Kukës 10/20 Diell  shi
Lezhë 12/24 Diell  shi
Dibër 8/20 Diell  shi
Durrës 12/23 Diell  shi
Tiranë 13/25 Diell  shi
Elbasan 11/24 Diell  shi
Berat 10/25 Diell  shi
Vlorë 12/24 Diell  shi
Korçë 7/18 Diell  shi
Gjirokastër 7/23 Diell  shi
Sarandë 12/24 Diell  shi

                            

/e.m/

                                            

                 

           

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.