PAKISTAN – Aksident ajror në një zonë residenciale të Karachit

KARACHI, 23 maj /ATSH-AFP/ – Aksidenti i një Airbus A320 në një zonë residenciale të Karachit, në jug të Pakistanit, ka shkaktuar të paktën 97 të vdekur dhe dy të mbijetuar, sipas një bilanci të publikuar nga autoritetet.

Avioni i kompanisë “Pakistan International Airlines” (PIA) u rrëzua mbi një grup shtëpish që ndodheshin pranë aeroportit të Karachit.

“Të gjithë pasagjerët dhe antarët e ekuipazhit ishin përfshirë në këtë bilanc dhe operacionet e shpëtimit përfunduan sot”, theksoi Ministria e Shëndetësisë së provincës Sindh.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.