Taskforca, inspektime në 3 subjekte fason në qarkun e Elbasanit

TIRANË, 1 maj/ATSH/ Në qarkun e Elbasanit, grupet e kontrollit kanë kryer sot inspektime në 3 subjekte fason nëpërmjet aplikacionit Google Form.

Në një prononcim për ATSH-në prefekti Maksim Malaj tha se “dy grupet e punës Taskforcës, Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, Inspektorati Shtetëror i Punës dhe Drejtoria Vendore ngritur në Qarkun Elbasan për inspektimin e subjekteve me protokoll të kuq, kanë kryer sot më datë 01.05.2020 inspektime në 3 subjekte fason nëpërmjet aplikacionit Google Form’.

Masat e marra nga subjektet për mbrojtjen e shëndetit të punonjësve nga COVID-19, janë objekt inspektimi. z.tosku/ /a.g//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.