Ballina Etiketimet Task Force

Etiketim: Task Force

BRUKSEL – BE krijon taskforcë për koordinimin e planit të rimëkëmbjes

BRUKSEL, 24 korrik /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka vendosur të krijojë një task forcë për koordinimin e planit të rimëkëmbjes në Europë. Grupi i punës...

Ngrihet Taskforca antiCOVID në Kavajë, në fokus lokalet e natës, pishinat...

TIRANË, 17 korrik/ATSH- A. Fortuzi/- Bashkia e Kavajës ka ngritur këtë të premte Taskforcën antiCOVID, ndërsa ka ndarë dhe detyrat e pjesëmarrësve në këtë...

ISHSH/ 1 584 inspektime në 24 orë, masa administrative dhe pezullime...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/Taskforca antiCOVID ka vijuar punën në terren me masa të shtuara për kontrollin dhe monitorimin e zbatimit të protokolleve të sigurisë për...

Taskforca antiCOVID vijon kontrollet edhe në fundjavë, gjoba për 2 bar-kafe...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/Në 24 orët Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka kryer mbi 600 inspektime dhe monitorime në të gjitha qarqet e vendit. Ministria e Shëndetësisë dhe...

COVID-19/ Inspektimet e taskforcës në Vlorë, Manastirliu: Nuk ka tolerancë për...

  TIRANË, 10 korrik/ATSH/Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastriliu, ka deklaruar se Task-Forca antiCOVID ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimet në terren, me zero...

Taskforca e transportit rrugor, monitorime për nivelin e ndotjes nga mjetet...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Taskforca e Transportit Rrugor po vijon me kontrollet, ku në fokus kryesor mbetet lufta kundër informalitetit dhe paligjshmërisë. Taskforca e Transportit...

Protokolli i sigurisë në biznese/ 69 monitorime, këshillohen disa subjekte

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Nga trupa inspektuese e taskforcës së Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor dega Rajonale Elbasan në bashkëpunim me Autoritetin Kombëtar të Ushqimit si dhe...

Taskforca, inspektime në 3 subjekte fason në qarkun e Elbasanit

TIRANË, 1 maj/ATSH/ Në qarkun e Elbasanit, grupet e kontrollit kanë kryer sot inspektime në 3 subjekte fason nëpërmjet aplikacionit Google Form. Në një prononcim...

ITALI – Conte: Taskforcë mjekësh për zonat më të prekura nga...

ROMË, 19 mars /ATSH/- Deri në 300 mjekë do të vijnë nga e gjithë Italia për të mbështetur zonat më të prekura nga COVID-19,...

Mblidhet Task-Forca: Përforcim masash për parandalimin e depërtimit të koronavirusit COVID-19

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ Pas evidentimit të situatës shëndetësore me prezencë komunitare të koronavirusit në Itali, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, mblodhi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA