KINË – Hubei heq kufizimet e udhëtimeve

PEKIN, 24 mars /ATSH-DPA/ – Kufizimet e udhëtimeve jashtë vendit që janë vendosur që nga muaji janar në provincën Hubei të Kinës, epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit, do të hiqen nesër, sipas një njoftimi nga qeveria.

Megjithatë, në njoftim thuhej se heqja e kufizimeve të udhëtimeve nuk do të zbatohet për Wuhan-in, që ishte origjina e shpërthimit.

“Nga mesnata e 25 marsit kontrollet e udhëtimeve për largimin nga Hubei do të eliminohen, me përjashtim të Wuhan-it”, thuhet në njoftim.

Në të shkruhej se situata në Wuhan, do të rivlerësohet bazuar në rrethanat e ardhshme. / /sara/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.