Ballina Etiketimet Udhetime

Etiketim: udhetime

SUEDI – Italia dhe Austria me të kuqe në hartën europiane...

STOKHOLM, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Italia dhe Austria iu bashkuan sot shumë vendeve të BE-së, të renditura me të kuqe në variantin e përditësuar...

TOKIO – Japonia drejt një rihapjeje të kufijve me të huajt

TOKIO, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Japonia parashikon të heqë që prej javës së ardshme ndalimin për rikthimin në territor të residentëve të huaj, ndërkohë...

KOPENHAGË – Danimarka lejon udhëtimet jothelbësore nga Suedia dhe Portugalia

KOPENHAGË, 30 korrik /ATSH-DPA/  - Nga e shtuna, Danimarka do të hapet për udhëtime në dhe nga e gjithë Suedia, njoftoi sot Ministria e...

PARIS – Castex rekomandon për francezët të shmangin udhëtimet në Katalonjë

PARIS, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex rekomandoi sot francezët të shmangin udhëtimet në Katalonjë, rajoni verilindor i Spanjës, për shkak të...

COVID-19 – BE heq Malin e Zi dhe Serbinë nga lista...

BRUKSEL, 16 korrik /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian hoqi sot Malin e Zi dhe Serbinë nga lista e vendeve, udhëtarët e të cilëve janë të...

OSLO – Norvegjia hap kufijtë me më shumë vende europiane

OSLO, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Europës, përfshirë disa destinacione...

ROMË – Italia përjashton 13 vende nga udhëtimet ndërkombëtare 

ROMË, 9 korrik /ATSH-DPA/ - Italia mbylli sot kufijtë e saj për udhëtarët nga 13 vende, përfshirë Brazilin, duke i konsideruar si vende me...

KOPENHAGË – Danimarka lejon udhëtimet nga Suedia Jugore

KOPENHAGË, 9 korrik /ATSH-DPA/ - Nga e shtuna, Danimarka do të hapë udhëtimet në dhe nga rajoni jugor suedez i Skanes, njoftoi sot Ministria...

UASHINGTON – Pompeo: Përparime në bisedimet SHBA-BE për udhëtimet

UASHINGTON, 8 korrik /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha sot se ka patur përparime në bisedimet me Bashkimin Europian për rihapjen...

LONDËR – Britania e Madhe heq karantinën për udhëtimet nga disa vende...

LONDËR, 3 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe do të përjashtojë udhëtarët nga Gjermania, Franca, Spanja, Italia dhe disa vende të tjera nga rregulli...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA