FOTO-COVID-19/ Policia dhe ushtria të angazhuar në sigurimin e distancave në pikat e shërbimeve ushqimore dhe farmaceutike

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se “Policia dhe ushtria janë angazhuar sot në sigurimin e radhëve e të distancave në hyrje e brenda pikave të shërbimeve ushqimore dhe farmaceutike”.

“Ju përgjërohem të gjithëve të mbajnë radhën si njerëz të rrezikuar nga bombat e padukshme që sjellin vdekje, vuajtje, zgjatje të pafundme të kësaj lufte”, tha Rama.

Ndërkohë, Kryeministri solli disa shembuj në foto se si e lufton bota armikun kur shkon për të blerë ushqime e ilaçe, madje edhe para dyqanit në armëve apo në shtëpinë e Zotit rrinë në radhë e në distancë.

/m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.