AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/02/2020

GAPYEONG (Kore e Jugut) – Ceremoni kolektive martesore për rreth 600 çifte.

GUWAHATI (Indi) – Vizitë e kryeministrit Modi në Assam për herë të parë që prej manifestimeve kundër ligjit mbi shtetësinë.

HONG KONG (Kinë) – Konferencë shtypi mbi koronavirusin nga përfaqësuesit e Ministrisë kineze të Punëve të Jashtme të Hong Kongut.

LONDËR (Britani e Madhe) – Shitje në ankand e koleksionit më të madh privat të whisky-t në botë.

PARIS (Francë) – Fjalim i Emmanuel Macron mbi stretegjinë për mbrojtjen.

ROMË (Itali) – Presidenti ukrainas takon homologun italian, Sergio Mattarella

KIEV (Ukrainë) – Konferencë shtypi e shefit të diplomacisë hungareze dhe një zëvendëskryeministri ukrainas.

SOTCHI (Rusi) – Vizitë e presidentit bjellorus, Alexandre Loukachenko.

MANCHESTER (SHBA) – Debat televiziv mes kandidatëve në parapraket demokrate.

UASHINGTON (SHBA) – Norma e papunësisë dhe krijimit të vendeve të punës në SHBA.

UASHINGTON (SHBA) – Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo pret kreun e diplomacisë së BE-së, Borrell./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.