AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/12/2019

CHENGDU (Kinë) – Takim i liderëve Kinë-Japoni-Kore e Jugut me pjesëmarrjen e Moon Jae-in dhe Shinzo Abe.

PEKIN (Kinë) – Takim i Komisionit të Çështjeve Juridike të Parlamentit për amendimin e kodit civil.

NJU DELHI (Indi) – Manifestime kundër ligjit mbi shtetësinë.

PARIS (Francë) – Dita e 20-të e mobilizimit kundër reformës së pensioneve.

SILIVRI (Turqi) – Rifillon procesi i të akuzuarve për rrëzimin e qeverisë.

MOSKË (Rusi) – Shqyrtimi i kërkesës për zgjatjen e ndalimit të përkohshëm të një amerikani të akuzuar për spiunazh nga Rusia.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Papa drejton meshën e natës së Krishtlindjeve në Bazilikën e Shën Pjetrit.

STAMBOLL (Turqi) – Procesi i gazetarit, Ahmet Altan për mosrespektim të procedurave gjyqësore.

IRAK – Manifestim për të kërkuar rrëzimin e regjimit.

TEHERAN (Iran) – Mbyllen shkollat për shkak të ndodtjes së ajrit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.