AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/12/2019

HONG KONG (Kinë) – Konferencë e përjavshme shtypi e Carrie Lam.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e shefit të diplomacisë japoneze, Motegi.

TIMISOARA (Rumani) – 30-vjetori i kryengritjes, fillimi i revolucionit rumun.

PARIS (Francë) – Dita e tretë e manifestimeve dhe grevave kundër reformës së pensioneve.

GJENEVË (Zvicër) – Forumi botëror mbi refugjatët.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e sekretarit të përgjithshëm të OKB-së dhe Komisariatit të Lartë të OKB-së për refugjatët.

LONDËR (Britani e Madhe) – Parlamenti rifillon punimet pas zgjedhjeve legjislative.

LOS ANXHELES (SHBA) – Para premiera botërore e ”Star Wars”-it.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë shtypi e Jane Fonda mbi veprimet për klimën.

TUNIS (Tunizi) – Fjalim i parashikuar i presidentit, Kais Saied, për nëntë vjetorin e fillimit të revolucionit.

HAVANË (Kubë) – Pesë vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes SHBA-së dhe Kubës./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.