AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/12/2019

PARIS (Francë) – Takim i grupi ndërkombëtar të punës në mbështetje të Libanit.

BERNE (Zvicër) – Parlamenti zgjedh shtatë ministra, të gjelbërit shpresojnë të fitojnë vendin e parë brenda qeverisë që integron partitë e mëdha.

PARIS (Francë) – Edouard Philippe prezanton projekt reformën e pensioneve.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e drejtorit të përgjithshëm të OBT-së në përfundim të një takimi tre ditor.

VJENË (Austri) – Raport mujor u OPEC.

STAMBOLL (Turqi) – Seancë dëgjimore në procesin gjyqësor të një punonjësi turk të konsullatës amerikane.

BRUKSEL (Belgjikë) – Komisioni Von der Leyen zbulon propozimet e paktit të gjelbër për të luftuar kundër ndryshimit klimatik.

NJU JORK (SHBA) – Publikimi i listës të gazetarëve të burgosur në botë nga CPJ.

NJU JORK (SHBA) – Gazeta Time njofton “Personin e vitit” 2019.

UASHINGTON (SHBA) – Ministri i Mbrojtjes, Mark Esper mban fjalim në Kongres për Sirinë.

UASHINGTON (SHBA) – Presidenti i Bankës Qendrore amerikan njofton vendimin për normat e interesit.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë shtypi e presidentit të Fed, Jerome Powell./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.