AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/12/2019

MANILA (Filipine) – Rifillon procesi kundër gazetares, Maria Ressa, kritike e presidentit, Duterte.

BANGKOK (Tajlandë) – Mbreti viziton lagjen kineze për një dalje të rrallë publike. 

OSWIECIM (Poloni) – Vizitë e kancelares gjermane, Angela Merkel në muzeun Auschwitz-Birkenau.

MADRID (Spanjë) – Marshim për klimën, në kuadër të COP25.

BERLIN (Gjermani) – Social-demokratët vendosin në kongres nëse do të qëndrojnë ose jo në qeverinë e Merkel.

SOUTHAMPTON (Royaume-Uni) – Débat entre Boris Johnson et Jeremy Corbyn sur la BBC, à six jours des élections générales (19H00) (VIDEO+PHOTO+INFOGRAPHIE)

STOKHOLM (Suedi) – Konferencë shtypi me fituesit e çmimit Nobel për Letërsinë 2018 dhe 2019.

SOTCHI (Rusi) – Putin takon biznesmenët gjermanë.

VJENË (Austri) – Takim i përfaqësuesve të vendeve pjesëmarrësë në traktatin për programin bërthamor iranian.

SARAJEVË (Bosnje-Hercegovinë) – Konferencë shtypi e komisioneres për të drejtat e njeriut të Këshillit të Europës për migrantët në Bosnje.

PRAGË (Republika Çeke) – Vizitë e ministrit francez të Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian.

UASHINGTON (SHBA) – Përqindja e papunësisë dhe krijimit të vendeve të punës për muajin nëntor.

IZRAEL – Dy vjetori i njohjes nga SHBA-ja të Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.