AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/11/2019

BOUGAINVILLE ISLAND (Papuazi-Guineja e Re) – Referendum mbi pavarësinë e ishullit të Bougainvilles.

AMPATUAN (Filipine) – 10-vjetori i vrasjes së 58 personave, 32 prej të cilëve gazetarë.

TAIPEI (Tajvan) – Ceremoni e Golden Horse Awards.

MOSKË (Rusi) – Kongresi i partisë Rusia e Bashkuar, me pjesëmarrjen e Vladimir Putin.

KIEV (Ukrainë) – 86-vjetori i Holodomorit, uria e shkaktuar nga regjimi stalinist.

MOSKË (Rusi) – Manifestim kundër një projektligji mbi dhunën në familje.

BERLIN (Gjermani) – Grumbullime në mbështetje të manifestimeve në Iran.

BAHREIN  – Vizitë e ministrit francez të Ushtrisë, Florence Parly./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.