AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/11/2019

TOKIO – Vizitë e papa Françeskut në Tajlandë dhe Japoni.

OLD GOA (Indi) – Festivali i 50-të ndërkombëtar i filmit.

HAGË – Greta Thunberg merr një çmim ndërkombëtar për paqen 2019.

BERLIN – Merkel pret presidentin e Burkina Fasos, Roch Marc Christian Kaboré.

MOSKË – Fjalim i Vladimir Putin për investimet.

MOSKË – Prezantim i librit të oligarkut, Aleksander Lebedev.

UKRAINË – Priten anijet luftarake të kapura nga Rusia në 2018 në Krime.

BRUKSEL – Takim i ministrave të Jashtëm të NATO-s.

ZAGREB – Kongresi i EPP-së.

ATLANTA – Debati i pestë i paraprakeve për demokratët.

UASHINGTON – Ambasadori amerikan në BE dëshmon në hetimin për Trump.

OTAVA – Njoftohet qeveria e re kanadaze.

OSTIN – Trump viziton një uzinë të Apple.

KAJRO – Festivali ndërkombëtar i filmit.

MEKSIKO – Evo Morales në konferencë shtypi.

MEKSIKO – Paradë për 100-vjetorin e rezolucionit./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.