Parashikimi i motit, e dielë 20 tetor 2019

TIRANË, 20 tetor/ATSH/- Moti sot në vendin tonë parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare në jug dhe juglindje.

Gjatë ditës do të ndikojë sërish zona me presion të lartë atmosferik. Era do të fryjë me drejtim Juglindje -Jug 1-5m/s e në bregdet deri 8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/26 diell  pak re
Kukës 12/25 diell
Lezhë 12/26 diell pak re
Dibër 11/24 diell
Durrës 15/26 diell
Tiranë 15/28 diell
Elbasan 14/27 diell pak re
Berat 11/28 diell
Vlorë 13/27 diell pak re
Korcë 11/23 diell re
Gjirokastër 10/27 diell pak re
Sarandë 17/26 diell pak re
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.