AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/10/2019

BRUKSEL – Takim i Këshillit Europian.

VLAARDINGEN (Holandë) – Autoritetet e portit të Roterdamit shpërndajnë broshura për Brexit.

BARCELONË (Spanjë) – Grevë e përgjithshme dhe manifestime për të protestuar kundër dënimeve me burg për nëntë separatistë katalanas.

BERLIN (Gjermani) – 30-vjetori i dorëheqjes në RDGJ i Erich Honecker, i cili do të zëvendësohej nga Egon Krenz.

MONTPELLIER (Francë) – Festivali ndërkombëtar i kinemasë mesdhetare.

PARIS (Francë) – Takim i Emanuel Macron me papën ortodoks, Tawadros II.

SHBA – Hyjnë në fuqi taksat e reja kundër BE-së.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë shtypi e G20./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.