AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25.6.2019

JEZKAZGAN (Kazakistan) – Rikthehen në Tokë astronautët, Anna McClain, David Saint-Jacques dhe Oleg Kononenko nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës.

LONDËR (Britani e Madhe) – Samit i profesionistëve britanikë të industrisë së automjeteve.

BERLIN (Gjermani) – Kreu i shtetit gjerman pret presidentin e Maqedonisë së Veriut.

GJENEVË (Zvicër) – Tryezë e rrumbullakët bisedimesh në kuadër të Këshillit për të Drejtat e Njeriut, në fokus çështja e Arabisë Saudite me pjesëmarrjen e Hatice Cengiz, e fejuara e Jamal Khashoggi.

LOS ANGELES (SHBA) – 10-të vjetori i vdekjes së Michael Jackson.

NJU JORK (SHBA) – Fjalim i presidentit të Rezervës Federale Amerikane, Jerome Powell për politikën monetare./ /v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.