SHBA – Arrestohet për spiunazh shërbëtorja e Trumpit

FLORIDA, 4 prill /ATSH-ANSA/ – Byroja amerikane Federale e Hetimit (FBI) ka hapur një hetim për ndërhyrje të paligjshme të një gruaje kineze në shtëpinë e pushimit të presidentit amerikan, Donlad Trump në Mar-a-Lago, Florida.

Gruaja, e cila u gjet me një USB me virus dhe me katër telefona celularë, u arrestua dhe dyshohet për spiunazh.

Hetuesit konfirmuan arrestimin e saj duke pretenduar se ekziston një probabilitet i lartë për largimin e saj nga vendi./  /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.