Ballina Etiketimet Spiunazh

Etiketim: spiunazh

BM – Londra mbështet Pragën për dëbimin e diplomatëve rusë

LONDËR, 18 prill /ATSH-AFP/ - Londra shprehu sot mbështetjen e saj për Republikën Çeke, që dëboi 18 diplomatë rusë, të akuzuar për spiunazh dhe...

PRAGË – Republika Çeke dëbon 18 diplomatë rusë të akuzuar për...

PRAGË, 18 prill /ATSH-AFP/ - Republika Çeke do të dëbojë 18 punonjës të ambasadës ruse që shërbimet sekrete i kanë identifikuar si agjentë të...

AUSTRI – Dëbohet një diplomat rus pas përfshirjes në një çështje...

VJENË, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Austria konfirmoi sot dëbimin e një diplomati rus, pas informacioneve të publikuara në shtypin austriak, që përmend përfshirjen e...

ZVICËR – Dorëhiqet drejtori i “Credit Suisse” pas një skandali spiunazhi

ZYRIH, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Banka “Credit Suisse” njoftoi sot dorëheqjen e drejtorit të saj të përgjithshëm, Tidjane Thiam, i kompromentuar nga skandali i...

BULLGARI – Dëbohet diplomati rus i akuzuar për spiunazh

SOFJE, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Autoritetet e Sofjes kanë dëbuar një diplomat rus të dyshuar për spiunazh, ndërkohë që sipas Ministrisë së Jashtme bullgare...

SHBA – Agjentja ruse Maria Butina del nga burgu 

UASHINGTON, 25 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja liroi sot nga burgu, Maria Butina, e vetmja qyetare ruse që ishte dënuar për çështjen në lidhje me...

ÇEKI – Shkatërrohet rrjeti rus i spiunazhit

PRAGË, 21 tetor /ATSH-AFP/- Policia dhe shërbimi inteligjent njoftuan se kishin asgjësuar një rrjet rus spiunazhi, që vepronte nga ambasada ruse në Pragë. Rrjeti ishte...

KINË – Qeveria kineze mohon akuzat për spiunazh

PEKIN, 27 shtator /ATSH-AFP/- Qeveria kineze hodhi poshtë dyshimin sipas të cilit hakerat kinezë mund të ishin në origjinë të veprimtarisë së spiunazhit ndaj...

TEHERAN – Një shtetase iraniane dënohet me 10 vite burg për...

TEHERAN, 13 maj /ATSH-AFP/ - Një ish punonjëse iraniane e qendrës kulturore britanike (British Council) u dënua me dhjetë vite burg për spiunazh në...

RUSI – Një norvegjez dënohet me 14 vite burg për spiunazh

MOSKË, 16 prill /ATSH-AFP/ - Gjykata ruse dënoi sot një shtetas norvegjez në pension, i akuzuar për mbledhjen e informacioneve rreth nëndetëseve bërthamore ruse,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA