Ballina Etiketimet Spiunazh

Etiketim: spiunazh

Pekini hedh poshtë akuzat ”qesharake” për spiunazh të artikuluara nga Lituania

VILNIUS, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Kina hodhi poshtë akuzat qesharake për spiunazh të artikuluara nga Lituania, e cila i bashkohet shteteve perëndimore që kanë...

TEKNOLOGJI – ”Huawei” kërcënon se do të tërhiqet nga shtetet që...

DAVOS, 23 janar /ATSH-AFP/ - Gjiganti kinez në fushën e telekomunikacionit ''Huawei'' njoftoi në Davos se do të tërhiqej nga partneriteti në disa shtet...

GJERMANI – Arrestohet një këshilltar ushtarak me dyshimin për spiunazh

BERLIN, 15 janar /ATSH-AFP/ - Drejtësia gjermane njoftoi sot arrestimin e një këshilltari të ushtrisë, që ka kombësi të dyfishtë, gjermane dhe afgane, i...

KINË – “Huawei” pushon nga puna punonjësin e saj të arrestuar...

PEKIN, 12 janar /ATSH-AFP/ - Gjiganti kinez i telekomunikacionit, Huawei njoftoi se ka pushuar punonjësin e saj të arrestuar në Polonia për spiunazh, në...

POLONI – Një sipërmarrës kinez arrestohet për spiunazh

VARSHAVË, 11 janar /ATSH-AFP/ - Një sipërmarrës kinez dhe një polak, të cilët dyshohen për spiunazh, u ndaluan nga Shërbimet polake të Sigurisë së...

KINË – Huawei: Nuk ka asnjë provë spiunazhi për Pekinin

PEKIN, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti i gjigantit kinez i telefonisë, Huawei refuzoi të martën çdo lidhje me shërbimet sekrete të Pekinit, në një...

BRUKSEL – BE: Duhet të shqetësohemi nga kompanitë kineze

BRUKSEL, 7 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qytetarët europianë duhet të shqetësohen për praktikat e kompanive kineze si “Huawei” për shkak të lidhjeve të tyre me...

GJERMANI – Një në dy kompani nën survejim

BERLIN, 6 dhjetor /ATSH- DPA/ - Një në dy biznese të vogla dhe të mesme në Gjermani është spiunuar nga konkurrentët apo agjencitë e...

BRATISLAVË – Sllovakia shpall ”non grata” një diplomat rus

BRATISLAVË, 5 dhjetor /ATSH-DPA/- Sllovakia ka dëbuar një diplomat rus, me dyshimin për spiunazh, tha të mërkurën kryeministri sllovak Peter Pellegrini. ‘’Spiuni i dyshuar ishte...

EBA – Një britanik dënohet me burgim të përjetshëm për spiunazh

DUBAI, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Britaniku, Matthew Hedges u dënua të mërkurën me burgim të përjetshëm nga gjykata federale e Abu Dhabit për spiunazh...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA