STRASBURG – Verhofstadt: Brexit jashtë kontrolli

STRASBURG, 13 mars /ATSH-ANSA/ – Eurodeputeti Guy Verhofstadt deklaroi se procesi i Brexit duhet të siguronte rimarrjen e kontrollit mbi situatën dhe jo të daljen jashtë saj.

‘’Vetëm një bashkëpunim midis partive që vendosin në vend të parë vendin e tyre, mund t’i jap fund kësaj rrëmuje’’, shtoi shefi i grupit të koordinimit për Brexit, Verhofstadt.

Parlamenti Europian do të debatojë sot mbi zhvillimet e fundit, ku do të marrin pjesë edhe presidenti i KE-së, Jean-Claude Juncker dhe ndërmjetësi e BE-së mbi çështjen Brexit, Michel Barnier./ /xhm/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.