Ballina Etiketimet Diplomaci

Etiketim: diplomaci

IZRAEL – Netanyahu: Aleanca me Iranin po rrezikon të ardhmen e...

JERUZALEM, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti sirian, Bachar al-Assad rrezikon të ardhmen e vendit të tij nëse lejon Iranin të vendoset në tokën siriane...

SEUL – Koreja e Veriut shkatërron zyrën lidhëse me Korenë e...

SEUL, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut hodhi në erë sot zyrën lidhëse me Korenë e Jugut në Kaesong, një qytet që ndodhet...

AFGANISTAN – Qeveria njofton lirimin e 100 të burgosurve

KABUL, 8 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria afgane njoftoi sot lirimin e 100 të burgosurve talebanë, pas njoftimit nga kryengritësit për një pezullim të diskutimeve,...

RIO DE ZHANEIRO – Brazili tërheq stafin diplomatik nga Venezuela

RIO DE ZHANEIRO, 6 mars /ATSH-DPA/ - Qeveria braziliane ka vendosur të tërheqë stafin e saj diplomatik nga Venezuela. ''Ambasada në Karacas dhe disa konsullata...

MYNIH – Lavrov: Fitorja e Assad është “e pashmangshme” në Idleb

MYNIH, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë ruse, Serguei Lavrov deklaroi sot se fitorja e presidentit Bachar al-Assad ishte "e pashmangshme" në provincën...

ATHINË – SYRIZA: Amatorizëm i rrezikshëm i qeverisë në trajtimin e...

ATHINË, 9 shkurt /ATSH-ANA/ - Opozita kryesore e majtë greke, SYRIZA akuzoi qeverinë për amatorizëm të rrezikshëm në trajtimin e marrëdhënieve greko-turke. Në një intervistë...

SHBA – Uashingtoni zhbllokon 100 milionë dollarë për Kinën për të...

UASHINGTON, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - SHBA-ja zhbllokoi 100 milionë dollarë për të ndihmuar Kinën dhe vendet e prekura nga koronavirusi për të luftuar epideminë,...

BRUKSEL – BE kritikon planin e Trump për Lindjen e Mesme

BRUKSEL, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian kritikoi sot planin e presidentit amerikan, Donald Trump për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez dhe u shpreh i...

LONDËR – Johnson: Jo konkurrencë të pandershme me BE-në

LONDËR, 3 shkurt /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe nuk do të bëjë asnjë konkurrencë të pandershme me europianët pas Brexit, theksoi sot kryeministri britanik,...

FRANCË – Macron: Brexit një “sinjal alarmi historik” për Europën

FRANCË, 31 janar /ATSH-AFP/ - Largimi i Britanisë së Madhe nga BE sot në mesnatë është një tronditje dhe një sinjal alarmi historik për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA