LONDËR – Johnson: Rreziku jo Brexit nuk ekziston

LONDËR, 14 janar /ATSH-ANSA/ – Ish-ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson nuk dorëzohet para ultimatumeve të kryeministres Theresa May dhe nuk beson se është i mundshëm refuzimi i nesërm i marrëveshjes për daljen nga BE, të arritur nga kryeministrja me Brukselin.

“Ideja e një jo Brexit si pasojë e një votimi negativ nesër është një absurditet. Britania e Madhe do të dalë nga BE në fund të marsit, pikë”!, thotë Johnson në një intervistë për radion LBC.

Ish-ministri i Jashtëm, që kundërshton marrëveshjen e May nga pozicioni i një ultra brexit-eri, është i bindur se të ndalosh Brexit përmes manovrave parlamentare do të ishte si të “luaje me zjarrin”./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.