Ballina Etiketimet May

Etiketim: may

LONDËR – May mbështet marrëveshjen e Johnson pavarësisht ndryshimeve në dogana

LONDËR, 19 tetor /ATSH-DPA/ - Ish-kryeministrja konservatore, Theresa May deklaroi se mbështet marrëveshjen e Brexit-it, të negociuar nga pasardhësi i saj, Boris Johnson, pavarësisht...

KOMENT – Ende paqartësi për Brexit edhe pas fillimit të parlamentit

LONDËR, 26 shtator /ATSH-AA/ - Kur fushata "Leave" (Braktis!) shënoi një fitore të ngushtë në referendumin për qëndrimin ose jo në Bashkimin Europian në...

BM – May: Prioriteti i menjëhershëm i Johnson është përmbushja e...

LONDËR, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Prioriteti i menjëhershëm i Boris Johnson do të jetë që të aplikohet Brexit, deklaroi kryeministrja britanike e dorëhequr, Theresa...

BM – Edhe ministrja e Arsimit jep dorëheqjen

LONDËR, 23 korrik /ATSH-DPA/ - Ministrja britanike e Arsimit, Anne Milton ka dhënë dorëheqjen nga qeveria konservatore e kryeministres Theresa May. Ajo tha se ishte...

LONDËR – May rrit pagat e zyrtarëve përpara largimit

LONDËR, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike njoftoi sot një masë për rritjen e pagave të një milion zyrtarëve, gjesti i fundit në favor...

SHBA – Trump sulmon sërish May për Brexit

UASHINGTON, 8 korrik /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump ka kritikuar sërish Theresa May në lidhje me mënyrën e menaxhimit të çështjes Brexit. “Kam qenë...

SOFT NEWS – Në Poznan nuk mungoi as… ping-pongu!

POZNAN, 7 korrik /ATSH-PAP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May i dhuroi homologut të saj polak, Mateusz Morawiecki një palë raketa ping-pongu gjatë samitit të...

G20 – May: Putin të ndalë aktet e destabilizimit

OSAKA, 28 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May i kërkoi sot, në kuadër të G20-ës në Japoni, presidentit rus, Vladimir Putin për të...

BM – May: Teherani dhe Uashingtoni të ulin tonet

LONDËR, 27 qershor /ATSH-ANSA/ - Kryeministrja britanike, Theresa May lëshon një apel për dy vendet, Iranin dhe SHBA, që të ulin tonet pas përshkallëzimit...

RUSI – Takim Putin-May në kuadër të G20 në Japoni

MOSKË, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kryeministrja britanike, Theresa May do të takohen të premten në kuadër të G20-ës në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA