Protesta e studentëve zhvendoset para Kryeministrisë

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ – Studentët e kanë zhvendosur protestën e tyre para ambienteve të Kryeministrisë.

Ditën e sotme ata e nisën protestën jashtë Parlamentit ku edhe po zhvillohej seanca plenare e së enjtes.

Studentët kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave ndërsa Kryeministri Rama ka deklaruar para foltores së Kuvendit se të gjitha pikat janë të realizueshme ndaj edhe ka kërkuar dialog me studentët. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.