Ndryshim procedurash për të përzgjedhurit e lotarisë amerikane

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/- Ndryshojnë procedurat për fazën e intervistës për ata që do të jenë të përzgjedhur nga Lotaria Amerikane. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë njoftoi ndryshimet për të gjithë ata që janë përzgjedhur nga lotaria.

Kështu, Ambasada sqarohet se një muaj para se çështja të bëhet gati për intervistë, personit do t’i dërgohet një e-mail ku kërkohen dokumentet civile.

“Jeni i përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019? KÇ ka ndryshuar procedurat – rreth një muaj përpara se çështja juaj të bëhet gati për intervistë, KÇ do t’ju dërgojë një e-mail që ju kërkon të dërgoni me e-mail dokumentet tuaja civile.

Nëse ju nuk i dërgoni ato, KÇ nuk do t’ju caktojë një datë interviste”, thuhet në njoftim. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.